Lajfstajlwideo

Najwyższa i najbardziej ekstremalna zjeżdżalnia wodna otwarta

Ma ponad 51 metrów i przed wejściem na nią musisz zaakceptować ryzyko śmierci...

Nylonowa

Zespół TakieTe

3 lata temu

0

Otwarty na początku lipca obiekt znajduje się w parku „Schlitterbahn Water Park” w Kansas City i nosi nazwę Verrückt, co w języku niemieckim oznacza szalony, zwariowany… Na zjeżdżalnię prowadzi 264 stopniowa trasa po schodach. Struktura przerasta Statuę Wolności i jest oficjalnie uznana za najwyższą tego typu atrakcję na świecie.

Od początkowej daty otwarcia, która przypadała na maj, władze parku przekładały ją trzykrotnie. Głównie z powodu zastrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa. W efekcie gondole służące do spływu w rynnie zmniejszono z czterech do maksymalnie trzech miejsc dla pasażerów, zmianie uległ też kąt nachylenia pierwszego odcinka rynny – na bardziej łagodny.

Przed postawieniem stopy na schodach do zjeżdżalni musisz liczyć się z koniecznością wysłuchania i zaakceptowania 2 stronicowego regulaminu zawierającego listę zagrożeń. Naturalnie, jedną z najgorszych rzeczy do zaakceptowania jest wypadek śmiertelny. Po upewnieniu się, czy załoga gondoli nie waży więcej niż 250 kg można zacząć zabawę.

źródło: mashable


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172