Lajfstajl

8 sposobów na przepasanie się samym sobą

Jak długie mogą być elementy naszej anatomii?

Nylonowa

Zespół TakieTe

4 lata temu

0

Szeroki czy wąski, skórzany czy parciany, z klamrą automatyczną czy klasyczną, w kształcie litery „H”? Paski są najróżniejsze, lecz przy ich wyborze trudno o oryginalność. Mamy na to sposób: nie myślałeś nigdy o tym, aby opleść się… samym sobą?

1. Naczynia krwionośne

Wiedziałeś, że łączna długość naczyń układu krwionośnego oceniana jest na prawie 100 000 km? Mógłbyś się nimi owinąć w pasie ponad 1400 razy. Przy okazji straciłbyś zapewne pięć do sześciu litrów krwi, bo tyle jej krąży w Twoim organizmie. Ucieszyłbyś hrabiego Drakulę.

onceuponascreen

źródło: onceuponascreen

2. Jelito cienkie

Jelito cienkie ma od pięciu do sześciu metrów, co spokojnie wystarczy na osiem i pół obrotu! Lepiej nie myśleć, co z taką ilością wnętrzności zrobiłby Kuba Rozpruwacz.

banzaj

źródło: banzaj

3. Ludzkie DNA

Sławne ludzkie DNA, choć upakowane w małych komórkach, ma długość około dwóch metrów. To przecież prawie trzy obroty! Tylko czy ktoś by zauważył, gdybyś się nim opasał?

wp

źródło: wp

4. Włosy na głowie

Włosy rosną ze średnią prędkością 12 centymetrów na rok. Aby móc się nimi owinąć, trzeba poczekać około sześciu lat. Chyba że Wasz obwód pasa powoduje, że łatwiej Was przeskoczyć niż obejść. Wtedy odpuśćcie.

patrz

źródło: patrz

5. Paznokcie dłoni

Paznokcie u rąk rosną ze średnią prędkością trzech centymetrów na rok. Na oplecenie się nimi wokół pasa poczekamy aż 23 lata… Warto czekać, prawda?

zeze

źródło: zeze

6. Rzęsy

Najdłuższa rzęsa świata należy do Stuarta Mullera z USA – ma prawie siedem centymetrów. Musiałbyś wyhodować dziesięciokrotnie dłuższą, żeby móc się nią opleść.

biggeststuff

źródło: biggeststuff

7. Brwi

Łatwiej byłoby Ci z brwiami – najdłuższa należy do Leonarda Traenkenschuha z USA. Osiągnęła niespełna 9 centymetrów! Jeszcze osiem takich i mógłbyś nosić pasek zrobiony z brwi.

biggeststuff

źródło: biggeststuff

8. Inny zarost…

I najważniejsze: włosy na klacie! Ich długość musicie zbadać sami. Już? Ile? Porównaj się z rekordzistą:

plusbits

źródło: plusbits


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172