Lajfstajl

Najbardziej wkurzające typy osób na Couch Surfing’u

Na wstępnie chcę wyjaśnić, że sama idea CouchSurfingu jest niesamowicie dobrym pomysłem. A ludzie w 99,8% są pomocni. Ale czasem, czasem, zdarzają się i oto takie dziwne typy.

magstar

Zespół TakieTe

3 lata temu

0

1. Typ pomocny.

To w zasadzie najmniej inwazyjny ze wszystkich typów. Chętny do pomocy. Ofiaruje swoją lodówkę, czy pomoc w podróży na drugi koniec miasta w środku nocy. Największym i jedynym minusem jest fakt, że dusząca dobroć tej osoby, skłania do refleksji nad własną naturą. No i nie wystawia referencji. Nie ważne jak dobrym gościem byłeś/-aś. Zawsze nie dość dobrym.

źródło: tumblr.com

2. Przylepa.

Wszędzie za tobą łazi. Nawet, gdy tego nie chcesz. Zwłaszcza jak tego nie chcesz. Jeśli masz szczęście wybrać się z tą osobą jako kompanem, będzie sikać zawsze koło ciebie. Oraz kupować tę samą kiełbasę. Nie pokazuj mu/jej zdjęcia swojej dziewczyny/chłopaka, bo niechybnie okaże się, że ma takiego lub taką samą.

źródło: weknowgifs

3. Wszechstronna artystka.

Ulubiony typ na CS. Najczęściej spotykana w Berlinie i Nowym Jorku, a także innych modnych miastach. W Polsce to: Łódź, Katowice, Wrocław. Wypisuje o sobie na profilu jak to kocha sztukę, tworzy sztukę i bez sztuki nie może żyć. Dziwnym trafem nie ma żadnych znajomych. A zapytana o swoje osiągnięcia odsyła do digarta lub galerii na wykopie.

źródło: weheartit

4. Podróżnik bez przeszłości.

To osoba, która uwielbia się przedstawiać jako obieżyświat. Bywał/a tu, bywał/a tam. Wie wszystko. Ale głównie z opowiadań znajomych, którzy sami dużo podróżowali. Nie polecamy. Bywa męczący. I w żadnym wypadku nie wszechstronny..

źródło: giphy

5. Imprezowe zwierzę.

To specjalność młodzieży, która o CS-ie dowiedziała się dość niedawno. Takie podróżowanie uważa za świetny sposób na darmową imprezkę, lub też dodatek do działalności około koncertowej. Chętnie zadają się z innymi imprezowymi zwierzętami. Rozczarowanie budzą w nich natomiast prawdziwi ludzie.

źródło: twitpic

6. Dziecinny alkoholik.

Typ, które swoje już przeżył. Czymkolwiek by to nie było. Teraz uwielbia spędzać czas nad flaszką i rozwodzić się nad historiami z przeszłości. Ogólnie wciąż planuje. Co to będzie jak pojedzie do Peru. Albo jak mu rdzenni mieszkańcy nalewali alkohol. Paradoksalnie można się od niego dużo dowiedzieć, stanowi typ prawdziwego podróżnika.

źródło: lolgifs

7. Globtrotter wyobraźni.

Osoba uwielbiająca się przechwalać. Poczytała sobie trochę o Chinach. I praktycznie czuje jakby już tam była. Mieszkała. Znała od 20 lat. Choć tak naprawdę odwiedziła tylko dziadków w Ciechanowie. Jednak z faktu, że nie może dodać ich do znajomych, opowiada o odległych krainach.

źródło: reddit

8. Kolega koleżanki.

Ulubiony typ CS-owicza. Nie ma żadnych nowych znajomych. Wszyscy dodani, to szkolni koledzy, lub też kuzyn kuzyna koleżanki z kina. Znają się i dobrze bawią w swoim towarzystwie. Albo przynajmniej tak piszą. Niestety to dość hermetyczne grono nie zachęca do interakcji.

źródło: giphy

9. Ideologiczna maskara.

CS-owicz głęboko zaangażowany w swoje ideologie. Jest to osoba o wybujałych fantazjach, które realizuje na CS. Np. taniec brzucha z porem lub wycinanie papieru w krajach Orientu jako sposób na rozwój duchowy własnej osoby. Oś opowieści stanowi on sam. Dyskredytując przy tym jakiekolwiek inne doświadczenia. Jest przecież takim indywidualistą!

źródło: wikia

10. Na zawsze Twój.

To osoba, która po spędzeniu czasu z tobą stwierdza, że jesteście sobie przeznaczeni. Teraz. Od teraz na zawsze. Nawet rok po opuszczeniu twojego pięknego kraju jest w stanie wypisywać ci romantyczne smsy. Lub zapraszać na wakacje do siebie.

źródło: eharmony

11. Egzotyczny kochanek.

Nigdy go nie poznałaś/eś. Jednak niejednokrotnie wypisywał/a do ciebie teksty w stylu: “hi babe. come visit marocco”. W zasadzie nie wiesz o co chodzi. Jednak wolisz się dalej nie domyślać.

źródło: blingee


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172