Technologie

7 prostych kroków do stworzenia gry w mniej niż 48h

Stwórz grę w mniej niż 48h!

magstar

Zespół TakieTe

3 lata temu

0

1. Przede wszystkim pomysł.

www

źródło: whicdn

Gdy już masz pomysł, określ główne mechanizmy gry. Czy Twoja gra będzie dawała możliwość poruszania się w czterech kierunkach, a może w ośmiu? Co z kontrolerami ruchu? Czy masz odpowiedni program do wykonywania tych zadań? No i przede wszystkim czy masz programistę? Pamiętaj, aby zająć się tymi rzeczami już na samym początku.

2. Współpracuj z drużyną.

www

źródło: www

Artyści i programiści przeważnie są obciążeni najcięższą pracą przez cały czas trwania projektu. Dlatego ważne jest, aby każda biorąca w nim udział osoba miała swoje, nawet małe zadanie, pozwalające odciążyć resztę teamu. Jeśli znasz się na programowaniu, lub innych rzeczach, pomóż z małymi detalami, osobom które się tym zajmują. Pamiętaj o dźwięku i dialogach.

3. Dziel swój czas rozsądnie.

www

źródło: samsstorybook

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych podczas pracy nad grą, jest spędzanie zbyt wiele czasu nad jednym zadaniem. Jasne, że chcesz żeby Twoja gra była perfekcyjna. Ale i tak nie da się uniknąć pewnych zakłóceń czy bugów. Celem game-jamu jest jednak ukończenie zadania na czas, a nie zbytnie przyklejanie się do szczegółów. Wyznaczanie sobie celów pozwoli Ci pozostać produktywnym podczas całego procesu pracy nad grą.

4. Klucz to prostota.

www

źródło: wikia

Może to zabrzmieć jak banał. Ale za każdym razem kiedy uczestniczysz w game jamie dla zabawy, czy przeciwko innej drużynie, pamiętaj o prostocie. Nie marnuj czasu na planowanie i rozwój gry ponad pierwotne założenia. Skoncentruj się na podstawowych kontrolerach i prostych grafikach, pozostawiając je łatwymi do zmodyfikowania. Kiedy zacznie się zbliżać deadline i tak zauważysz, że większość dodatków była niepotrzebna. Ważne za to, że stworzysz sobie bazę, do której ewentualnie będziesz mógł później dodawać nowe rzeczy.

5. Bazuj na mocnych stronach.

www

źródło: wikia

Jeśli nie robisz gry w celu sprawdzenia nowych umiejętności, to nie jest dobry czas, żeby to robić. Opieraj się na tym co już znasz. W czym jesteś dobry, oraz z czym radzą sobie członkowie Twojego zespołu. Używanie narzędzi, w których obsłudze nie jesteś aż tak biegły, wprawi Cię jedynie w frustrację, spowalniając przy tym cały proces.

6. Bierz przerwy, rób drzemki i jedz!

www

źródło: zippykid

Dobrym pomysłem jest robienie sobie dziesięcio-minutowej przerwy co godzinę. Jeśli będziesz pracować cztery, czy pięć godzin bez przerwy, Twój mózg prawdopodobnie się usmaży. Wyjdź na spacer, zrób sobie małą drzemkę, czy weź coś do jedzenia. Nie bierz udziału w całonocnych posiedzeniach przy projekcie bez posiłku. To tylko spowolni Twoje działanie i osłabi produktywność. Zmiana otoczenia pozytywnie zadziała na poprawę myślenia, napełniając Cię świeżą energią, tak potrzebną do pracy.

7. Dobrze się baw!

www

źródło: awn

Game-jam ma być przede wszystkim dobrą zabawą. Nie bierz wszystkiego zbyt poważnie. W razie czego pamiętaj, żeby wziąć głęboki oddech i policzyć do dziesięciu. Bądź dumny ze swojej pracy, niezależnie od tego, czy ukończysz ją na czas, czy nie. Nie przejmuj się, gdy na końcu gra okaże się być czymś innym, niż planowano na początku. Może jej to wyjść nawet na lepsze. Wiedzę o pomyłkach, których nie udało Ci się uniknąć, oraz doświadczenie, które zdobyłeś, będziesz mógł wykorzystać następnym razem. Powodzenia!


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172