Lajfstajl

13 absurdów korpo-codzienności

Oppa korpo style!

Keyser Soze

Zespół TakieTe

4 lata temu

0

1. Dyplomatyka i łowy.

W założeniu, celem każdego projektu jest podniesienie poziomu zdrowia, szczęścia i pomyślności na świecie. Za kulisami to jednak karnawał rozgrywek personalnych i dworskich intryg rodem z Niebezpiecznych Związków.

źródło: giphy

2. Bliskie spotkania trzeciego stopnia.

Ciągle masz spotkania. Spotykasz, spotykasz i spotykasz, ale nic z tego nie wynika, więc wszyscy tracą czas. Prawie jak speed dating albo MLM.

źródło: giphy

3. Nowomowa rozmachu.

Ty nie robisz sobie kawy – Ty realizujesz projekt związany z optymalizacją wydajności zasobów ludzkich.

źródło: tumblr

4. Emigracja wewnętrzna.

Co jakiś czas wjeżdżają szkolenia traktujące o wzniosłych ideałach przyświecających działalności Firmy oraz szczególnej roli zespołu w nadchodzącej Nirwanie. Wszyscy kiwają głowami, nikt w to nie wierzy.

źródło: giphy

5. Międzynarodowe doświadczenie.

Jeżeli skończy się mleko, trzeba w tej sprawie dzwonić do Indii. Procedury, standaryzacja, efektywność. Oby tylko nie skończył się toner, bo będzie trzeba dzwonić co najmniej na Marsa.

źródło: giphy

6. Lancze i brancze.

W skrzącym się licznymi odcieniami sukcesu świecie pięknych i bogatych nikt już nie je obiadów.

źródło: tumblr

7. 30 ton.

Jeżeli wisi nad Tobą 30-letni kredyt, Twoje szanse na zatrudnienie drastycznie rosną.

źródło: tumblr

8. Mój pierwszy raz.

Odebranie pierwszego maila to prawdziwy chrzest bojowy. Potrzebujesz słownika, żeby rozszyfrować skróty, piktogramy i instagramy oraz smaczki w stylu charge’ować, briefować i customizować.

źródło: giphy

9. Długość dźwięku samotności.

Rywalizacja ze znajomymi przybiera nieoczekiwany obrót, gdy okazuje się że długość jednak ma znaczenie. Długość firmowej stopki w mailu.

źródło: giphy

10. Krytyczna decyzja.

Podjęcie jakiejkolwiek decyzji wymaga podjęcia decyzji, czy jesteś w stanie zaryzykować podjęcie decyzji. Ponieważ zakres obowiązków i odpowiedzialności przypomina labirynt, nikt specjalnie nie chce się wychylać. Najlepiej napisać maila i dać w DW każdego, kto przyjdzie Ci do głowy.

źródło: giphy

11. Social Media Ninja.

Dla podniesienia skupienia i zaangażowania dostęp do Fejsa zostaje zablokowany. Jednocześnie, wszyscy zaczynają częściej wychodzić na papieroska, kawkę i do łazienki, zawsze z telefonem pod ręką. Dziwne.

źródło: tumblr

12. Im więcej Ciebie tym mniej…

Dział IT przez 3 tygodnie nie reaguje (czyt. nic nie robi) w sprawie zgłoszonej przez Ciebie awarii. Człowiek zza oceanu rozwiązuje Twój problem zdalnie w 3 minuty.

źródło: tumblr

13. Breaking B(re)ad.

O tajemnicznym, władającym Firmą Zarządzie_Przez _Duże_Z krążą legendy. Kiedy jednak przychodzi co do czego, okazuje się że prawdziwą władzę ma pojawiający się codziennie o 9:00 Pan Kanapka.

źródło: tumblr


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172