Technologie

10 samochodów, które nie powinny były ujrzeć światła dziennego

Najlepsze przykłady na motoryzacyjne koszmary.

Handsome Charles

Zespół TakieTe

4 lata temu

0

W dzisiejszych czasach proces projektowania samochodu to rzecz skomplikowana i bliższa tworzeniu dzieła sztuki niż dorysowaniu bryły do domyślnych czterech kółek. Niestety, niektóre koncerny wzięły sobie „dzieło sztuki” za bardzo do serca, przez co – zamiast rewolucyjnego konceptu – wyszła nieziemska wręcz pokraka, w której wstyd się pokazać.

1. Toyota Prius

Pierwszy seryjnie produkowany samochód o napędzie hybrydowym. Eko-rewolucja, zapoczątkowanie trendu na zielone samochody, a przy okazji wizualna klęska: nieproporcjonalnie małe koła i ścięty w pionie tył wyglądający jak właz do radzieckiego bunkra. Podziękujemy.

2. Nissan Cube

źródło: wikipedia

Wielka kubatura przeciętnego schowka na szczotki. Auto przypomina sześcian wycięty z kloca drewna tępą siekierą; bliski krewny buldożera. Nie.

3. Ssang-Yong Rodius

źródło: carbase

Wyglądające jak zdenerwowany karawan, ogromne auto rodzinne koreańskiego koncernu. Kolejny dowód na to, że masywne, ścięte tyły nie służą żadnemu samochodowi.

4. Chrysler PT Cruiser

źródło: wikipedia

Szpetne dziecko amerykańskiego koncernu Chrysler. Miał być połączeniem nowoczesnego designu ze stylistyką retro, na co wskazuje spory grill i ogromnych rozmiarów maska. Całość skutecznie zepsuta przez nie pasujące do reszty lampy, nieudany tył i przypominający frytkę wlot powietrza w przednim zderzaku.

5. Pontiac Aztek

źródło: netcarshow

Samochód-legenda. Przez wielu okrzyknięty Najbrzydszym Samochodem Świata. Jak z resztą widać, nie bez powodu. Pojemny SUV z napędem na cztery koła, jedna z wielu ofiar ściętego tyłu i maski wyglądającej jak sklejonej z dwóch innych samochodów.

6. Nissan Juke

źródło: dexigner

Kolejna dizajnerska wpadka Japończyków. Ze swoim przodem wyglądającym jak młodsza wersja Pontiaca Aztek, Nissan po raz kolejny pokazał światu, jak bardzo beznadziejnym pomysłem są podwójne przednie lampy. Szczególnie, że wraz z niemałym grillem całość komponuje się w coś, co przypomina śmiejącego się Pikachu. Nie tędy droga, Nissanie.

7. Lamborghini Veneno

źródło: zenfs

Po fenomenalnym Aventadorze, legendarni dla branży Włosi postanowili zbudować samochód wyglądający jak nieślubne dziecko wahadłowca z pługiem śnieżnym. Za dużo w nim wszystkiego.

8. Chevrolet SSR

źródło: wikipedia


Ciężarówka o iście rubensowskich krągłościach…Z tyłu surowy, kanciasty pickup, z przodu Barbie car z ogromną maską i malutkimi, prawie kreskówkowymi światełkami. To się nie mogło udać.

9. Plymouth Prowler

źródło: wikipedia

Samochód okrzyknięty mianem “kawałka ciasta na kółkach”. Ze swoim klinowatym kształtem bardziej przypomina żelazko z dorysowanymi wąsami (ten zderzak…) niż amerykańskiego hot-roda, na którego był stylizowany. Jedno z ostatnich dzieci koncernu Plymouth, zanim ten odszedł w niebyt.

10. Fiat Multipla

źródło: betterparts

Tego delikwenta nie mogło tu zabraknąć: najbrzydsze auto świata według gazety “Time” oraz postrach polskich dróg. Zarazem sprawca niejednego wypadku, gdy to jadący z naprzeciwka kierowca, nie zważając na przepisy i warunki drogowe, musi nagle odwrócić wzrok od kłującego w oczy podwójnego zestawu lamp, segmentowej konstrukcji, wielkich bocznych szyb i gracji dachującego beczkowozu.


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172