Rozrywka

10 najgorszych podróbek zabawek

Special Man, Robert Cop i cementowe orzechy.

Handsome Charles

Zespół TakieTe

4 lata temu

0

O ogromie rynku podrobionych przedmiotów i talencie jego twórców mógł przekonać się każdy, kto choć raz przeszedł się po przeciętnym bazarze, rynku czy giełdzie. Skośnoocy bracia potrafią podrobić dosłownie WSZYSTKO. Pomijając znane wszystkim nieoryginalne obuwie czy elektronikę, niektóre przedmioty (a także jedzenie) udały się niesamowicie… Czyli wcale. Oto kilka z nich:

1. Super Bat

Super Nietoperz na deskorolce. Jakby sam pomysł nie był już wystarczająco do bani, jego wykonanie przechodzi najśmielsze oczekiwania. Panie i Panowie, oto Super Bat po wyjęciu z pudełka:

2. Elmo na biegunach

źródło: urlesque

Wszystko wygląda całkiem do rzeczy, tylko ta koszmarnie niefortunna literówka skutecznie rujnuje całość. Zamiast “Clap Your Hands!!”, czyli “Klaśnij w dłonie!!”, na co Elmo reaguje bujaniem, na pudełku widnieje napis “Crap Your Hands!!”. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to “Nasraj sobie na ręce!!”. Drobna różnica, prawda? Podobno zabawka była wielokrotnie reklamowana, bo Elmo z uporem maniaka reagował tylko na klaskanie, zaś na próby nasrania sobie na dłonie pozostawał niewzruszony.

3. Special Man

źródło: urlesque

To ptak! Nie, to samolot! Nie, to Specjalny Człowiek! Choć bliżej mu do Człowieka Specjalnej Troski.

źródło: urlesque

A oto Człowiek Zupa.

4. Silverbat

źródło: cracked

Na wypadek, gdyby twórcy podróbek zbyt mało przejechali się po Batmanie, stworzono Srebrnego Nietoperza, który w niebiesko-czarnej zbroi z czerwoną peleryną dosiada… jednorożca. A wszystko to na baterie!

5. Deats by Nani

źródło: knockingoff

Słuchawki Beats by Dre << >>, marzenie każdego bananowego dzieciaka i zarazem obiekt kpin dla każdego, kto ma choć blade pojęcie o sprzęcie muzycznym. Nie powinno nikogo specjalnie dziwić, że i Beatsy błyskawicznie padły ofiarą podrabiania, ale przyznać trzeba, że patent z obróceniem litery “b” jest całkiem łebski.

6. Robert Cop

źródło: tfw2005

Śmiertelnie raniony na służbie policjant z Detroit Alex J. Murphy zostaje odbudowany jako pół-człowiek, pół… ekhem… Robert. Wróci na pełne przestępczości ulice nie jako policjant, lecz jako Mebel Na Straży Porządku, Autobotyczny Terminator, Zabawka. Według nas bliżej mu do Kapitana Bomby niż do filmowego cyborga.

7. Demoniczny Osioł

źródło: knockingoff

Finezja w obchodzeniu licencjonowanych nazw nie zna granic, tym razem jednak przegięto pałę. Oto Demon Donkey, czyli ubogi kuzyn My Little Pony.

8. Cowboy: Special Mission

źródło: knockingoff

Nawet nie wiemy od czego tu zaczać: pozornie dwa srebrzyste rewolwery i odznaka szeryfa jakich kiedyś było pełno w sklepach. Jeden z prostszych i tańszych strojów na bal przebierańców. Żeby dopełnić klimatu westernów, do całego zestawu dorzucony jest list gończy przedstawiający najpodlejszego z łotrów na całym Dzikim Zachodzie – Indianę Jone… wrrrrrróć, Johna Lennona. Uwaga! Jest tu także i nasz rodzimy akcent. Dwaj groźni panowie w lewym górnym rogu to nie kto inny jak bracia McCall, główni bohaterowie wrocławskiej gry komputerowej Call of Juarez: Więzy Krwi. Jak zrzynać, to od najlepszych!

9. Chińskie orzechy włoskie wypełnione cementem

źródło: ministryoftofu

Tak jak wcześniej pisaliśmy, na Wschodzie podrabia się po prostu wszystko. W związku ze znaczącym wzrostem cen orzechów włoskich w Chinach, kilku pomysłowych przedsiębiorców wpadło na pomysł, by łupiny “już złupionych” orzechów wykorzystać ponownie. Wypchane cementem i papierem praktycznie nie różnią się od prawdziwych orzechów, może pomijając klej łączący obydwie połówki.

źródło: ministryoftofu

Twardy orzech do zgryzienia!

10. Chińskie dyski twarde

źródło: cracktwo

Pozornie zwykły, 2,5-calowy dysk twardy znanej na całym świecie marki. Jednak po podłączeniu okazuje się, że coś… nie gra. Jak to, 128 megabajtów? Gdzie moje 500 giga?! Niestety, to ukazuje się po zdjęciu obudowy “dysku”:

źródło: cracktwo

Tak, jest to pendrive o pojemności 128 megabajtów. Towarzyszą mu dwie stalowe, dociążające sprzęt nakrętki, obudowane trzymającą wszystko do kupy czarną masą.
Dizajnerski przycisk do papieru.


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172