Lajfstajl

TOP 10 mobilnych domów

Czy jako dziecko nie marzyłeś o zamieszkaniu w tipi lub o podróżowaniu wozami wraz z amerykańskimi pionierami?

Agawa

Zespół TakieTe

4 lata temu

0

Nie chciałeś kupić hipisowskiego Volkswagena Transportera lub zrzucić się ze znajomymi na mieszkalną barkę? Nie musisz rezygnować z młodzieńczych marzeń: mobilne domy są teraz w modzie bardziej niż kiedykolwiek.

1. Araña, Hiszpania

Dom wyglądający jak ogromny mechaniczny pająk? Projekt hiszpańskich architektów to połączenie łatwych do zdemontowania „nóg” oraz mieszkalnego kontenera, który może być przewożony ciężarówką. Poczucie zawieszenia w przestrzeni gwarantowane.

źródło: recetasurbanas

2. Capa Self Sustained Module, Portugalia

Jeśli nie chcesz już więcej dostawać rachunków za prąd i gaz, to dom dla Ciebie! Jest całkowicie samowystarczalny: posiada baterię słoneczną oraz system recyklingu wody.

źródło: cannatafernandes

3. Cneai Floating House, Francja

Należy do Narodowego Centrum Sztuki Współczesnej i pływa po Sekwanie w podparyskiej miejscowości Chatou. To miejsce wyciszenia i kreatywnej pracy oferowane dla artystów zaproszonych przez Cneai.

źródło: architectuul

4. FREITAG Shop, Szwajcaria

Jeśli myślisz o założeniu biznesu, ale nie umiesz wybrać odpowiedniej lokalizacji, umieść siedzibę w… budynku przenośnym. Na ten pomysł wpadła produkująca torby firma FREITAG, która w Zurychu otworzyła sklep skonstruowany z kontenerów.

źródło: inhabitat

5. Bookbus, Szwecja

Szwedzi wpadli na pomysł obwoźnej biblioteki, która może z łatwością dotrzeć na prowincję. Dzięki temu do mieszkańców wsi trafiają nie tylko książki, lecz również miniaturowa wersja kina, komputery z internetem oraz kolorowe kanapy, na których można posłuchać muzyki.

źródło: europaconcorsi

6. MercuryHouseOne, Włochy

Ten futurystyczny budynek jest przenośnym i samowystarczalnym pawilonem, który można zagospodarować zgodnie z każdą zachcianką: zrobić w nim mieszkanie, biuro i przestrzeń wystawową. Posiada uchwyty mocujące do helikoptera, dzięki czemu można przenieść go niemalże wszędzie.

źródło: inhabitat

7. Flake House, Francja

Jeśli chcesz się poczuć jak w domku na drzewie, zainwestuj w poetycki budynek francuskich projektantów. Połączenie naturalnych materiałów i minimalistycznej formy ma sprawić, że odnajdziesz spokój i zjednoczysz się z naturą.

źródło: designboom

8. Superadobe, USA

Chciałbyś szybko zbudować swoje nowe gniazdko? Dzięki technice superadobe jest to możliwe. Polega ona na ułożeniu ścian z polipropylenowych toreb, które należy wypełnić wilgotnym piaskiem lub kamieniami. Cały dom będzie Cię kosztował do 300 dolarów.

źródło: blogspot

9. R-House, USA

Amerykański R-House jest nie tylko drewniany i energetycznie samowystarczalny, lecz również wygląda jak kwitnący słonecznik. Można dowolnie przestawiać jego części, tworząc różne kombinacje pomieszczeń zamkniętych i otwartych.

źródło: inhabitat

10. Volkner Mobil Performance, Niemcy

Camper, z którego wyjeżdża samochód osobowy? Owa technologiczna matrioszka to propozycja Volvo dla tych, którzy lubią ekskluzywnie podróżować… lub mieszkać. Wnętrze przypomina luksusowy jacht: drewniane wykończenia, skórzane kanapy i panoramiczne okno. Koszt? 1,5 miliona dolarów!

źródło: volkner-mobil


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172