Wiadomości

Nie uwierzysz, że to jest zakazane w USA!

Choć w zwykłym Walmarcie sprzedadzą Ci broń palną, nie dostaniesz w nim wielu produktów, które dla Europejczyków są codziennością. Czy Stany Zjednoczone to na pewno kraj wolności?

Agawa

Zespół TakieTe

4 lata temu

0

1. Zbiorniki na deszczówkę

Nie ma stanu w USA, w którym nie zachowałyby się archaiczne prawa. Zwykle przymyka się oko na ich nieprzestrzeganie, jednak inaczej jest w Colorado. Tam rolnicy karani są za… zbieranie deszczówki. Ten powszechny w każdym zakątku ziemi zwyczaj uznany został przez władze Colorado za kradzież wody, która powinna wsiąkać w glebę i zasilać rzeki.

w

źródło: dthrotarydrilling

2. Furby

Zabawka, którą każde dziecko chciało otrzymać pod choinkę: nie tylko jest puszysta i rusza uszami, oczami oraz ustami, lecz również komunikuje się i uczy nowych słów. Mowa oczywiście o Furby, który pod koniec lat dziewięćdziesiątych był wielkim hitem w USA. Jego popularność przestraszyła władze National Security Agency, która wydała zakaz wprowadzania pluszowych robotów do biur. Obawiano się, że zabawka nagra i powtórzy tajne informacje… Nie przekonało ich to, że Furby nie mógł nauczyć się innych słów niż te, które zostały wcześniej zaprogramowane.

w

źródło: roosterbank

3. Kinder Niespodzianka

Mleczna czekolada z białym wnętrzem, które skrywa zabawkę – przysmak uwielbiany przez tysiące dzieci na świecie, którego nie znają Amerykanie! Rząd Stanów Zjednoczonych uznał drobne części niespodzianki za zbyt niebezpieczne i zakazał ich sprzedaży ze względu na ryzyko zadławienia.

w

źródło: cpsc

4. Książki dla dzieci wydane przed 1985 rokiem

Przez dziesięciolecia ołów używany był w produktach przeznaczonych dla dzieci – wystarczy wspomnieć ołowiane żołnierzyki. To właśnie z jego powodu w USA zabroniono sprzedaży… książek. Amerykanie obawiają się bowiem, że w starych farbach drukarskich może znajdować się szkodliwy pierwiastek.

w

źródło: blogspot

5. Absynt

Ukochany trunek paryskiej bohemy, pieszczotliwie zwany „Zieloną Wróżką”, nie pojawi się na amerykańskich imprezach. Chociaż państwa europejskie od lat dziewięćdziesiątych stopniowo legalizowały ziołowy trunek, władze USA odmawiają swoim obywatelom prawa do posmakowania życia cyganerii, w obawie przed rzekomo halucynogennymi skutkami tego alkoholu.

w

źródło: wikipedia

6. Niepasteryzowane sery

Do USA nie wwieziesz francuskich serów z miękkim środkiem ani domowej ricotty z Włoch. Nie kupisz tam również niepasteryzowanego mleka. Wszystko przez obawy, że w świeżych produktach mlecznych zagnieżdżą się szkodliwe bakterie. Przypadki, w których ktoś ucierpiał z powodu takich infekcji można policzyć na palcach jednej dłoni…

w

źródło: bbc

7. Importowane mięso

Przylatując do Stanów Zjednoczonych należy również pamiętać o tym, aby zostawić wszelkie produkty mięsne. Do USA można wwieźć tylko mięso, które pochodzi z tamtejszych rzeźni. Dotyczy to nie tylko hiszpańskiego chorizo i włoskiego prosciutto, ale też wszystkich gotowych potraw – na przykład kostek rosołowych.

w

źródło: wp

8. Kubańskie cygara

Ze względu na embargo nałożone na Kubę, nie będziesz mógł odpalić stylowego cygara przy partii pokera w Las Vegas. Co więcej, próbując przewieźć kubański tytoń przez granicę, możesz zostać ukarany grzywną nawet w wysokości 55 000 dolarów lub trafić do więzienia.

w

źródło: wikipedia

9. Smakowe papierosy

W Stanach Zjednoczonych nie zapalisz też swoich ulubionych smakowych papierosów. Zakazane jest wwożenie wszystkich owocowych i aromatyzowanych goździkami marek. Wszystko po to, by młodzi ludzie nie sięgali po tytoniowe używki!

w

źródło: blogactiv


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172