Rozrywka

Najsłynniejsze studenckie legendy miejskie

Na pewno znasz już te historie: opowiadane przy piwie jako autentyczne wydarzenia z życia znajomych Twoich znajomych. Wiedziałeś, że krążą po barach i pubach od wielu lat?

Agawa

Zespół TakieTe

4 lata temu

0

1. Misja na Marsa

Akademik, suto zakrapiana impreza. Koledzy wsadzają pijanego znajomego do kartonu z napisem „Misja na Marsa” i wyrzucają go przez okno. Na miejscu zjawia się pogotowie i policja. Wpadają do pokoju i widzą trzech studentów w kartonie z napisem „Misja ratunkowa”.
Najstarsze wspomnienie tej historii w internecie można znaleźć w 2004 roku, choć jej pochodzenie jest dużo starsze.

źródło: giphy

2. Czym jest odwaga?

Pytaniem na maturze pisemnej z języka polskiego było „Czym jest odwaga?”. Pewien uczeń przesiedział cały czas egzaminacyjny wpatrując się w kartkę i zaledwie kilka minut przed jego zakończeniem naskrobał kilka słów. Egzaminator otrzymał od niego wykropkowane kartki, a na ostatniej jedno zdanie: „To jest właśnie odwaga”.

Historia ta nie może być prawdziwa, gdyż nie przystaje do realiów polskiej matury. Powtarzana jest również w Czechach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

źródło: tumblr

3. Szymborska nie zdała matury

Podobno Wisława Szymborska podjęła się napisania zadania maturalnego z własnego tekstu i oblała, gdyż nie wstrzeliła się w klucz. To jednak tylko plotka. Swoich sił z nową maturą próbowali inni twórcy – Jerzy Sosnowski, Antoni Libera i Marcin Król. Wszyscy dostali bardzo niskie noty.

źródło: iruntheinternet

4. Uniżenie egzaminatora

Podczas egzaminu ustnego szanowany profesor nagle kładzie się na podłodze gabinetu. – Co pan robi? – pyta zaniepokojona studentka. – Zniżam się do pani poziomu – odpowiada wykładowca.

Ta popularna legenda znana jest wśród polskich studentów już od lat dziewięćdziesiątych. Czasem poziom odpowiedzi studentki jest tak niski, że egzaminator chowa się… pod dywan.

źródło: gifbin

5. To zrobił pies

Para studentów po imprezie z grzybkami halucynogennymi przychodzi do domu dziewczyny. Ta idzie pod prysznic, nieświadoma tego, że chłopak musi skorzystać z toalety. Cisnąca potrzeba staje się nie do utrzymania. Nagle chłopak widzi siedzącego w kącie psa. Postanawia wypróżnić się obok i zrzucić na niego winę. Gdy dziewczyna wychodzi z łazienki, chłopak oznajmia jej, co zrobił pies. – Ale on jest pluszowy – odpowiada dziewczyna.

źródło: gifsoup

6. Tyłem po rondzie

Kilku kumpli umówiło się na imprezę z marihuaną jako głównym punktem programu. Po spaleniu kilku blantów postanowili pojeździć po mieście starym maluchem jednego z nich. Trafili na rondo i wpadli na pomysł, żeby okrążyć je tyłem. Nagle uderzyli w jadący przepisowo samochód. Na miejscu wypadku pojawił się policjant, który najpierw przeprowadził wywiad z kierowcą drugiego samochodu. Wtedy podszedł do przerażonych kumpli i oznajmił: „Nie przejmujcie się, chłopcy: tamten gość jest tak pijany, że uważa, że jeździliście po rondzie tyłem”.

źródło: gifbin

7. Tasiemiec-abstynent

Po kilkudniowej imprezie jeden z chłopaków udaje się do toalety. Dostrzega coś dziwnego i zaczyna wrzeszczeć, przekonany, że wydalił własne jelito. Po wizycie na pogotowiu okazuje się, że to nie jelito, lecz tasiemiec, który nie wytrzymał wysokiego stężenia alkoholu.

źródło: giphy


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172