Rozrywka

9 technik wróżbiarskich, które wydadzą Ci się absurdalne

Pewnie słyszałeś o kartach tarota i spoglądaniu w kryształową kulę, być może lałeś wosk z okazji Andrzejek. Jednak wróżbici przepowiadają przyszłość na wiele sposobów. Czy znasz te najdziwniejsze?

Agawa

Zespół TakieTe

4 lata temu

0

1. Oinomancja, czy wróżenie z wina.

Istnieje kilka możliwości przepowiadania przyszłości za pomocą wina. Można rozlewać je na papier lub moczyć w nim tkaninę i badać otrzymane w ten sposób kształty. Sprawdziliśmy i okazało się, że najbardziej efektywne jest wróżenie ze sposobu przelewania, ze smaku oraz z osadu, który powstaje na dnie butelki. Przyszłość wydaje się wtedy dużo jaśniejsza!

2. Aleuromancja, czyli wróżenie z ciasta.

Lubisz ciasteczka z wróżbą z azjatyckich knajp? Są formą przepowiadania przyszłości znaną od starożytności. Porady filozoficzne zamieszczano na kawałkach papieru, otaczano je ciastem i pieczono, a następnie rozdawano osobom, które potrzebowały życiowych wskazówek. Niezły pomysł, o ile nie zapomni się o wróżbie i nie zakrztusi się papierem.

źródło: kingsheepblog

3. Miomancja, czyli wróżenie z zachowania myszy.

Nikt nie lubi myszy i szczurów, dlatego już w starożytności pojawienie się ich sugerowało zbliżające się trudności lub porażkę wojenną. Herodot donosił o klęsce wojsk greckich poprzedzonej plagą szczurów. Wydaje się jednak, że były one nie tyle zapowiedzią przegranej, ile jej przyczyną – poprzegryzały cięciwy łuków i kołczany, przez co żołnierze byli bezbronni.

źródło: thelmagazine

4. Skarpomancja, czyli wróżenie z sposobu noszenia butów.

Wróżbita jest w stanie na podstawie wyglądu Twoich butów nie tylko powiedzieć, kim jesteś, ale też co Cię czeka. Analizuje zdarcie zelówek, zużycie sznurowadeł i zagniecienia języka. Sądzimy, że ocenia też tym samym zasobność Twojego portfela. Lepiej postaw na obuwie hand made.

źródło: popgloss

5. Omfalomancja, czyli wróżenie z pępka.

Jeśli przepowiadanie przyszłości z dłoni jest dla Ciebie zbyt mainstreamowe, powinieneś udać się do osoby, która powróży Ci z pępka. Jego kształt pozwala ocenić Twój charakter i długość życia, zaś głębokość… ilość dzieci, które spłodzisz.

źródło: funnyandhappy

6. Alektromancja, czyli wróżenie przy pomocy koguta.

Grecka metoda przepowiadania przyszłości polegająca na umieszczeniu wytresowanego koguta w kręgu utworzonym z ziaren, na których znajdowały się litery alfabetu. Kolejność zjadania przez niego zboża odsłaniała słowa, które podlegały interpretacji wróżbitów. Zachowanie dużo bardziej humanitarne niż wrzucenie koguta do gara w celu nagotowania rosołu.

źródło: scraps20

7. Alomancja, czyli wróżenie z soli.

Twoja babcia rzuca sól przez lewe ramię w celu oddalenia niepowodzenia, a dziadek uważa, że rozsypanie soli przynosi pecha? Jeśli tak, to przypisują soli magiczne właściwości, tak jak wróżbici od wielu wieków. Ci przepowiadają przyszłość ze wzorów, jakie tworzą kryształki po rozrzuceniu na płaską powierzchnię.

źródło: freewebs

8. Metoposkopia, czyli wróżenie ze zmarszczek na czole.

Technika znana dopiero od XVI wieku. Polega na wyczytaniu cech charakteru i przeznaczenia z kształtu i głębokości zmarszczek na czole. Możemy się mylić, ale nie wydaje się to trudne – im głębsze bruzdy, tym mniej czasu zostało, prawda?

źródło: dailyhaha

9. Tyromancja, czyli wróżenie z sera.

Najbardziej absurdalna z metod przepowiadania przyszłości: ocenia się dalsze dzieje po sposobie, w jaki koaguluje mleko przy domowej produkcji sera. Popularna jest też metoda połączona z miomancją, w której do kawałków sera przyczepiano karteczki ze słowami – znaczące były te, którymi zainteresowała się mysz. My wolelibyśmy zjeść niż podzielić się z gryzoniami.

źródło: blogspot


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172