Lajfstajl

7 tekstów, które na pewno usłyszysz, gdy oznajmisz, że nie chcesz mieć dzieci

Na imprezie rodzinnej ciotki męczą Cię pytaniami o potomstwo, a babcia ogłasza, że nie może doczekać się prawnuków?

Agawa

Zespół TakieTe

4 lata temu

0

Twój ojciec odkurzył ostatnio dziecięcy rowerek, zaś matka znalazła na strychu lalki z Twojego dzieciństwa. Nikt nie słucha, gdy mówisz, że… nie chcesz mieć dzieci. Jeśli jednak ktoś zareaguje, na pewno rzuci jeden z poniższych tekstów. Bądź gotowa!

1. Poczekaj aż zacznie tykać Twój zegar biologiczny.

źródło: wifflegif

Ale jak to działa? Po skończeniu trzydziestki pojawi się nowy popęd i wszystko we mnie będzie krzyczeć „MUSISZ mieć dziecko!”? Jestem pewna, że mój rozum ma więcej do powiedzenia niż wyimaginowany instynkt.

2. A kto się Tobą zaopiekuje na starość?

źródło: wifflegif

Cóż, jestem przekonana, że za pieniądze, których nie wydałam na wyprawkę do szkoły, letnie obozy i dziecięce zachcianki, wyjadę na emeryturę do domu opieki w Miami lub przeniosę się do prywatnej opiekunki w Tajlandii.

3. Na pewno wymyślisz, jak utrzymać całą rodzinę.

źródło: wifflegif

Na pewno pieniądze nagle spadną z nieba, podczas gdy ja nie będę mogła pracować, bo będę opiekować się dzieckiem. A jeśli pójdę do pracy i zostawię dziecko w żłobku, to powiecie, że jestem paskudną matką.

4. Ale nie chciałabyś zaopiekować się małą wersją siebie?

źródło: wifflegif

Ciociu, gdybyś znała mnie lepiej, wiedziałabyś, że opiekowanie się małą wersją mnie musiałoby być koszmarem.

5. Nie boisz się, że będziesz żałować w przyszłości?

źródło: wifflegif

Wolę żałować nie posiadania dzieci niż ich posiadania.

6. Nigdy nie poznasz radości rodzicielstwa!

źródło: wifflegif

Tak samo jak nigdy nie poznam radości bycia księdzem, gejem czy Egipcjanką. Jestem chodzącym przykładem, że można czuć się spełnionym bez dziecka u boku. Ktoś jeszcze sugeruje, że szczęście jest zarezerwowane tylko dla rodziców?

7. Korzystaj, póki Twoje ciało jest na to gotowe.

źródło: wifflegif

Moje ciało jest gotowe na wiele rzeczy: na przeżycie siedmiu dni bez wody i jedzenia, na zrobienie piercingu w sutkach, a nawet na seks zbiorowy. Do żadnej z tych rzeczy nie zamierzam dążyć tylko dlatego, że mogę to zrobić. Do rodzenia dzieci również.


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172