Lajfstajl

7 legend miejskich jak z horroru!

Czy wierzysz, że któraś z tych historii jest prawdziwa?

Agawa

Zespół TakieTe

4 lata temu

0

1. Gwoździe i żyletki w rurze

Wielokrotnie powtarzana historia, jakoby dzieci rozcinały sobie wnętrzności w zamkniętych zjeżdżalniach przez gwoździe i żyletki przyklejone do rur. Chociaż to tylko pogłoska, burmistrz Pleszewa nie zgodził się na budowę zjeżdżalni zewnętrznej w obawie przed chuliganami.

Pogłoska ta rozpowszechniona jest również w Czechach, gdzie posądza się o to Cyganów. U nas, na szczęście, tylko wandali.

wifflegif

źródło: giphy

2. Podejrzana opryszczka

Historia stara jak świat: dziewczyna poznaje przypadkowo chłopaka, flirtuje z nim, zapisuje jego numer telefonu, całuje go i odchodzi. Następnego dnia budzi się z opryszczką na wardze. Ta nie schodzi przez kilka dni, więc dziewczyna postanawia udać się do lekarza. Ten stwierdza zatrucie trupim jadem. Wzywa policjantów, którzy docierają do mieszkania chłopaka. Tam znajdują dwie martwe dziewczyny.

smosh

źródło: smosh

3. Jeździec bez głowy

Kierowca ciężarówki źle umocował arkusze blachy. Podczas silnego podmuchu wiatru jeden z nich poszybował i uciął głowę wjeżdżającemu na most motocykliście. Co gorsza, motocyklista pojechał dalej, zostawiając po sobie makabryczne wspomnienia w głowach świadków…

To tylko legenda, krążąca po Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Czechach.

giphy

źródło: giphy

4. Podwójna kradzież

Dziewczyna przypina rower pod wejściem do klatki schodowej mieszkania i po kilku godzinach orientuje się, że został ukradziony. Dwa dni później rower wraca na swoje miejsce z przyczepioną do kierownicy karteczką: „Przepraszam, musiałam pożyczyć rower w pilnej sprawie” i biletami na koncert w ramach rekompensaty. Dziewczyna ochoczo udaje się na koncert, a po powrocie orientuje się, że jej mieszkanie jest całkowicie splądrowane. Złodzieje wiedzieli o nieobecności właścicielki i skorzystali z okazji, którą sami stworzyli.

Legenda ta znana jest również z wersji kradzieży samochodu i torebki. Powstała w połowie lat pięćdziesiątych i obiegła już niemalże wszystkie kraje zachodnie.

wifflegif

źródło: wifflegif

5. Morderczy wentylator

Rozbawiony tłum podczas zabawy weselnej podrzuca pannę młodą: coraz wyżej i wyżej… Welon świeżo upieczonej małżonki wkręca się w wentylator sufitowy i skręca jej kark. Ojciec dostaje zawału, a zrozpaczony pan młody popełnia samobójstwo przez powieszenie.
Co ciekawe, ta historia znana jest tylko w Polsce, choć obawa przed wentylatorami jest chyba powszechna. W Korei istnieje przekonanie, że spanie w pomieszczeniu przy włączonym wentylatorze powoduje… zgon.

giphy

źródło: giphy

6. Pętla śmierci

Czy słyszeliście o tym, że kochający szybką i niebezpieczną jazdę motocykliści zakładają na szyję stalową linkę przymocowaną do osi kierownicy? Wszystko po to, by w razie wypadku nie zostać sparaliżowanym, lecz zginąć od przerwania rdzenia kręgowego.
Środowisko motocyklistów jest zgodne: to tylko legenda stworzona przez osoby, które uważają motocyklistów za samobójców i „dawców organów”. To tylko stereotyp.

giphy

źródło: giphy

7. Zupka w proszku

Historia z lat osiemdziesiątych. Rodzina otrzymała paczkę z Ameryki, w której znajdowały się słodycze i nieoznakowana puszka pełna dziwnego proszku. Adresaci przesyłki słyszeli o słynnych amerykańskich zupach instant, więc zalali zawartość opakowania i zjedli. Okazało się później, że były to prochy ciotki, która wyemigrowała wiele lat temu do USA i pragnęła być pochowana w Polsce. Jest to legenda o międzynarodowym zasięgu krążąca wśród środowisk emigranckich mniej więcej od zakończenia drugiej wojny światowej.

wifflegif

źródło: wifflegif


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172