Lajfstajl

14 niezwykłych placów zabaw z całego świata

Być może za swój najlepszy plac zabaw uważasz trzepak i podwórkowe garaże, lecz na pewno chciałbyś znaleźć się jako dziecko w jednym z tych osobliwych miejsc.

Agawa

Zespół TakieTe

4 lata temu

0

Prezentujemy place zabaw, które zapierają dech w piersiach!

1. Parque Gulliver, Walencja, Hiszpania

źródło: play-scapes

źródło: play-scapes

Ciało Gullivera przekształcone w sieć zjeżdżalni, schodów i ławek sprawia, że nawet prawdziwy wielkolud poczuje się na nim jak przedstawiciel Liliputów.

2. The Dragon Playground, Singapur

źródło: kidlander

źródło: kidlander

W Singapurze, Mieście Lwa, można zabawić się na wielkim smoku. W odróżnieniu od nowoczesnych plastikowych placów zabaw, ten stoi w wielkiej piaskownicy i posiada metalowy korpus.

3. The Woods of Net, Hakone, Japonia

źródło: thejapanguy

źródło: thejapanguy

Znajduje się w Hakone w muzeum sztuki na wolnym powietrzu. Z zewnątrz wygląda jak budowla z drewnianych klocków, a w środku jest po prostu jak w bajce.

4. Diana Memorial Playground, Londyn, Wielka Brytania

źródło: royalparks

źródło: royalparks

W takim miejscu można bawić się w piratów nawet, jeśli Twoja wyobraźnia szwankuje! Ten plac zabaw, upamiętniający księżną Dianę, jest przeznaczony tylko dla maluchów – dorośli bez dzieci mogą zwiedzać go jedynie pół godziny w ciągu dnia.

5. Płetwal Błękitny, Göteborg, Szwecja

źródło: monstrum

źródło: monstrum

Ogromny waleń – długi na 15 metrów i wysoki na 3 metry – inspirowany jest Muzeum Historii Naturalnej w Göteborgu. Można wspiąć się na grzbiet, wczołgać do pyska i zjechać z ogona.

6. Doft och Fruktparken, Sztokholm, Szwecja

źródło: stockholm4kids

źródło: stockholm4kids

Mały, ale pomysłowy park zabaw, w którym można bawić się na zjeżdżalni zrobionej z banana, huśtawkach z wiśni i schować się w arbuzie.

7. Brumleby, Kopenhaga, Dania

źródło: monstrum

źródło: monstrum

Specjalnie dla dzieciaków z Brumleby, zabytkowej dzielnicy Kopenhagi, powstał plac zabaw pokazujący ich otoczenie w surrealistycznym świetle. Można tu wspinać się po ścianach, wychodzić przez okna i przechodzić z jednego domku do drugiego po linie.

8. Le Jardin du Dragon, Paryż, Francja

źródło: incultureparent

źródło: travelsort

Prawie do końca XX wieku obszar Parc de la Villette był przestrzenią przeznaczoną na rzeźnie. Dziś w tym największym parku w Paryżu można znaleźć Le Jardin du Dragon, Ogród Smoka. Po wspięciu się na osiemdziesięciometrowego potwora czeka nagroda: zjazd z języka-zjeżdżalni rozwijającej się z jego pyska.

9. Wodny Plac Zabaw, Tychy, Polska

Nie lada gratka czeka miłośników zabawy nad Jeziorem Paprocańskim. Powstały tam Wodny Plac Zabaw to seria fontann i dysz, w których można bezkarnie taplać się i polewać przyjaciół.

10. Spööökitetsparken, Varberg, Szewcja

źródło: monstrum

źródło: monstrum

Halloween przez cały rok? Szwedzi są na tak! W Varberg możesz bawić się w nawiedzonym domu, huśtać się na skrzydłach nietoperza i zwiedzić straszny las.

11. The Play Head, Kopenhaga, Dania

źródło: monstrum

źródło: monstrum

Możesz sprawdzić, co – lub kto – siedzi w głowie Duńczykom. Ten plac zabaw składa się z dwóch dłoni i wielkiej głowy, która drewnianymi tarasami zachęca do wspinaczki w głąb ludzkiego ciała.

12. Sloboda, Rosja

źródło: englishrussia

źródło: englishrussia

Choć wygląda jak z postapokaliptycznego filmu, ten plac zabaw musi przyciągać wszystkich chłopców w okolicy. Zaprojektowany i wykonany przez Jurija Chistiakowa, który wykorzystał znalezione na złomowisku opony, części maszyn i starych sprzętów rolniczych.

13. Nishi Rokugo Park, Tokio, Japonia

źródło: japantourist

źródło: japantourist

Źródło:

Dla Japończyków huśtawka z opony to za mało! Stworzyli plac zabaw, w którym można bawić się na wielkich rzeźbach wykonanych z opon, wśród których znajduje się olbrzymi robot i dwie wersje gumowej Godzilli.

14. Park „The Ghost Train”, Lima, Peru

źródło: treehugger

źródło: treehugger

Kolumny pozostawione po porzuconym w 1986 roku projekcie budowy tramwaju odżyły jako plac zabaw! Odnowione z użyciem ekologicznych materiałów, zachęcają do wspinania się po oponach i bujania się na wielkich huśtawkach.


Fatal error: Cannot use object of type stdClass as array in /takiete/wp-content/themes/takiete/functions.php on line 172